×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz notatkę zawierającą najważniejsze informacje na temat życia i twórczości Juliusza Słowackiego . Pliss pomocy !

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-03T19:22:22+00:00
Juliusz Słowacki był jednym z najwybitniejszych poetów romantycznych.Cała jego twórczość przesiąknięta była miłością do ukochanego kraju do ojczyzny.Był daleko od ojczyzn i bardzo za nia tęsknił.Miłość do ojczyzny i narodu jest obecna prawie w każdym jego utworze.Słowacki powitał powstanie listopadowe cyklem wierszy patriotycznych.Jednym z nich jest „Hymn” zaczynający się od słów Bogurodzico Dziewico.Słowacki napisał także jeden Hymn „Smutno mi Boże”, gdy znajdował się juz za granicą kraju. Zawarta jest w nim smutna skarga która ukazuje nam brak mozliwości powrotu do ukochanego kraju.W 1883 r. Słowacki napisał jeden z największych swoich utworów – „Kordian”. Bohaterem utworu jest Kordian, człowiek patriota walczący o wyzwolenie swojej ojczyzny.Słowacki nigdy nie dazył symptatią swojego rywala jakim był Adam Mickiewicz.Utwory Juliusza Słowackiego są dowodem jak bardzo bliskie mu były sprawy kraju i niepodległości
60 4 60
dzieki zycie mi uratowalas
2010-01-03T19:23:36+00:00
Juliusz Słowacki (1809-1849) najbardziej wrażliwy z wielkich polskich poetów okresu romantyzmu, a może i najbardziej nieszczęśliwy. Przyszedł na świat w miasteczku Krzemieniec na Wołyniu. Matka Salomea i ojciec Euzebiusz byli ludźmi wykształconymi o ambicjach artystycznych. Osierocony przez ojca w wieku 5 lat Słowacki wychowywany był przez matkę i ojczyma, doktora Augusta Becu (czyt beki)

W 1829 roku ( po studiach prawniczych) został urzędnikiem w instytucji, ktora była ówczesnym ministerstwem finansów. Po wybuchu powstania listopadowego pracował w powstańczym Rządzie narodowym. Pisał wtedy wiersze patriotyczne, które przyniosły mu sławę.
49 4 49
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci