×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Proszę pomocy !! . Daje 111 Punktów . Na JUTRO potrzebuje recenzje z książki pt " zemsta " .na Stronę A4 !! . Błagam , Jestem Zagrożona z Polaka . i nie

mam już np . ! . rodzice mnie zabiją .!.NIE MOŻE BYĆ Z NETA !!
2

Odpowiedzi

2010-01-04T14:33:52+00:00
Niedawno przeczytałam/łem książkę pod tytułem "Zemsta".Twórcą tej lektury jest Aleksander Fredro.Książka ta jest komedią,czyli gatunkiem literackim,którego celem jest rośmieszenie widza.Akcja ksiażki rozgrywa się we dworku szklacheckim.Głównie ksiąka jest o kłótni dwuch sąsiadów.W książce występuje też romans miedzy Klarą w Wacławem.Klara była z jednego rodu a Wacław z drugiego rodu, niestety te dwa rody się nienawidziły.Ważna role w tej ksiażce odgrywa zemsta jaką Cześnik dał swojemu sąsiadowi Rejentowi.Zemstą tą był ślub jego syna Wacława z Klarą .Na koniec "Zemsty wydarzenia potoczyły się niespodziewanie do zgody obu rodów sąsiedzkich.
Dorośli jak i młodzież różnie oceniają książkę.Jedynym się bardzo podoba,mówią,że była zabawna i miała w sobie pewne puczenie.Jednak są ci co krytykują tą lekture i krótko o niej mówią ,że jest nieciekawa i ciężka do zrozumienia.Najczęściej jednak nie podoba on sie młodzieży,ponieważ nie moze zrozumieć jej treści.Tylko nielicznym dorosłym się nie podoba.
Książka ta bardzo mnie zachwyciła.Skołniła mnie do refleksji na temat pieniędzy i tz. pierwszemu wrażeniu,które zazwyczaj i jak to się okazało w Zamście jest mylne. Z łątwościa ja czytałam, sprawiła mi wiele przyjemności i humory.Podczas czytania świetnie się bawiłam.Zachjęcam do przeczytania tej ciekawej,zabawnej,pouczającej kisiążki ale również zachencam do przeczytania innych książek tego autora.

mam nadzieje,zę pomogłam;]
licze na naj;]
jak masz pytania pisz;]
2 3 2
2010-01-04T14:40:21+00:00
"Zemsta" to ciekawy utwór,jego autorem jest Aleksander Fredro-znany ze swojego rozbudownego dorobku literackiego oraz kunsztu twórczego. Czytanie tego dzieła stanowi przyjemność i pobudza wyobraźnię. A co na temat treści?
Historia "Zemsty" oscyluje wokół dwóch zwaśnionych sazlachciców-Cześnika i Rejenta. Rozpoczynają oni spór dotyczący budowy muru dzielącego posiadłość,którą zamieszkują. W konflikt próbują wciągnąć swoich podopiecznych Wacława i Klarę. NIe mają pojęcia jednak,że młodzi darzą się płomennym uczyciem, są gotowi na wszystko-niczym szekspirowscy Romeo i Julia. Spór Cześnika Partusiewicza i Rejenta Milczka( którym autor celowo nadał nazwiska ukazujące cechy charakteru) zaognia fakt ich starań o ożenek z Podstoliną-starą i pozornie bogatą panną. Niesamowicie ciekawą postacią jest papkin-blędny rycerz,ale także tchórz i chwalipięta. Moim zdaniem to najbarwniejsza postać w utworze.
JAk zakończy się tak historia-nie zdradzę, gdyż moim zdaniem każdy powinien sięgną po tą książkę. POwiem tylko-wszystko dobre co się dobrze kończy.
1 4 1
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci