×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

1. jak traktuję ołtarz świętej eucharystii gdzie pan uobecnia ofiarę swojej śmierci i zmartwychwstania dla naszego zbawienia.

2. przekazywanie wiary dzieciom wokół rodzinnego stołu. Jakby to było.
1

Odpowiedzi

2010-01-04T06:30:31+00:00
Eucharystia to nasze uczestnictwo w niedzielnej Mszy Świętej,dzięki której napełnieni mocą Ducha Świętego możemy spotykac się z naszym Ojcem.
Słowo Boże i znaki ukazujące Jego mękę,śmierc i zmartwychwstanie są dla nas drogowskazem jak w pełni i godnie powinniśmy życ.
To właśnie poprzez działanie Ducha Świętego i w czytanym Słowie Bożym słyszymy nowinę o Królestwie Bożym,o odpuszczeniu grzechów,odnajdujemy pocieszenie i moc uzdrawiania.
Podczas Eucharystii Chrystus uobecnia swoje zbawcze dzieło,czyni to za pomocą znaków pod postacią chleba i wina,które przemienione w Ciało i Krew swoją daje spożywac swoim uczniom.
Wymowne są słowa wypowiadane pod koniec Eucharystii"Idźcie w pokoju Chrystusa",które nakazują nam byśmy opowiadali ludziom jak wiele człowiek dostaje od Boga.
Dzięki Eucharystii doznajemy uczucie wielkiej miłości Boga,który dla nas i dla naszego zbawienia cierpiał ,umarł na krzyżu i zmartwychwstał.
Najważniejszym momentem w naszym życiu jest Chrzest Święty,dzięki któremu Bóg przyjmuje nas do grona swoich dzieci,napełnia nas Duchem Świętym.
To właśnie dzięki rodzicom i przekazywanej przez nich wierze stajemy się godnymi dziecmi bożymi.To od nich uczymy się jak postępowac i życ zgodnie z przykazaniami bożymi.
Jakżeby to było gdyby człowiek nie wierzył w nic,byłby jedynie bezwartościową jednostką.
Przy wspólnym stole wraz z rodziną przed posiłkiem odmawiamy modlitwę,dziękując za spożywane dary,to przy stole śpiewamy kolędy,okazując tym samym swą miłośc do Boga.
Wszystko zaczyna się w domu,a to jak zrozumiemy nauki naszych rodziców,będzie dla nas źródłem wzorów postępowania w życiu lub naszą zagładą,jeśli nie będziemy zachowywac w życiu nauk rodziców,a przez to i Boga.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci