Zad1
za 6 zeszytow ola zaplacila 3,3 zl ile kosztowal 1 zeszyt.wskazowka zamien zlote na grosze
zad2 21,8 kg cukierkow zapakowano w torebki po 0,2 w kazdej.ile bylo takich torebek z cukierkami
zad3 na opakowanie herbaty napisano:waga 12,5 dag
ile to gramow?? ile to kilogramow??
ZAD4 ULUZ I ROZWIAZ ZADANIE .DANE ODCZYTAJ NA RYSUNKUU
P=7CM[KWADRATOWYCH]
3(1/2)

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T12:25:24+01:00
Zad1
3,3zł=330gr
330/6=55gr
jeden zeszyt kosztował 55gr.
zad2
21,8kg/0,2kg=10,9
takich torebek z cukierkami było ok 11
zad3
12,5dag=125g
12,5dag=0,0125kg
2010-01-04T13:00:55+01:00
Zad. 1 3,3zł = 330 gr 330:6=55 gr Odp.:Jeden zeszyt kosztował 55 gr. Zad. 2 21,8:0,2=109 Odp.: Takich torebek było 109. Zad. 3 12,5 dag = 1,25 g 12,5 dag = 1250 kg Zad. 4 wybacz ale może jakaś podpowiedz, może rysunek bo nie wiem o co ci w tym chodzi
2010-01-04T15:13:25+01:00
Zad. 1.
3,3zł=330gr
330gr/6=55gr
jeden zeszyt kosztował 55gr
zad. 2.
21,8kg/0,2kg=10,9
takich torebek z cukierkami było około 11
zad. 3.
12,5dag=125g=0,0125kg