Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T13:02:41+01:00
X- cena 1 gumki
y-cena 1 spinki
4x+6y=4,80
x+10y=4,60→x=4,6-10y
4(4,6-10y)+6y=4,8
18,4-40y+6y=4,8
-34y=4,8-18,4
-34y=-13,6
y=0,4zł= cena 1 spinki
x=4,6-10y=4,6-10×0,4=4,6-4=0,6zł= cena 1 gumki
odp. 1 gumka kosztuje 60gr a 1 spinka 40gr
pozdrawiam
24 3 24
2010-01-04T13:06:10+01:00
Układ równań
g-gumka
s-spinka
4g+6s=4,8
g+10s=4,6

z drugiego wyznaczamy g
g=4,6-10s
podstawiamy do pierwszego
4(4,6-10s)+6s=4,8
18,4-40s+6s=4,8
-34s=-13.6
s=0.4

podstawiamy do drugiego
g=4.6-10*0.4=4.6-4=0.6

spinka kosztuje 40 groszy
gumka 60 groszy
27 1 27
2010-01-04T13:43:49+01:00
X- cena 1 gumki
y-cena 1 spinki
4x+6y=4,80
x+10y=4,60→x=4,6-10y
4(4,6-10y)+6y=4,8
18,4-40y+6y=4,8
-34y=4,8-18,4
-34y=-13,6
y=0,4zł
x=4,6-10y=4,6-10×0,4=4,6-4=0,6zł-spinka
chyba tak miałam to na sprawdzianie podobne
6 3 6