Napisz charakterystykę Adama Cisowskiego na podstawie zgromadzonego słownictwa.
Słownictwo :
1.Przedstawienie postaci : Adam Cisowski, siedemnastoletni chłopiec, uczeń siódmej klasy Gimnazjum, syn lekarza.
2.Wygląd zewnętrzny : '' W pierwszej ławce podniósł się Cisowski. Był to nieforemny chłopak, nieco pękaty z rozmierzwioną czupryną: sądząc po jego budowie musiał być sprężysty silny.
Spojrzenie miał śmiałe i dziwnie przenikliwe. W tej chwili był blady i wzruszony . Przemawiał głosem miękkim i melodyjnym. ''
3. Umysłowość : Bardzo wysoka sprawność umysłowa , zdolność logicznego wyciągania wniosków .
4. Usposobienie : spokojny , cierpliwy , skromny .
5. Cechy charakteru .
6. Ocena postaci .
PS: Słownictwo pisałam sama. ;d
i chciałabym żeby praca była pisana a nie skopiowana z innych witryn internetowych . ; ))
pozdrawiam ; D

2

Odpowiedzi

2010-01-04T20:13:26+01:00
Podam 2 przykłady rozwiązania tego zadania.:
Mam nadzieje ze spodobają ci sie:

1.
Adam Cisowski ma 17 lat. Uczęszcza do klasy 7 Gimnazjum. Jego ojciec jest lekarzem. Jest on nieforemny, troszkę pękaty. Chłopak wygląda na silnego. Jego spojrzenie było śmiałe i przenikliwe, blady i wzruszony. Głos miał miękki i melodyjny. On jest mądrym chłopakiem. Spokojny, cierpliwy i bardzo skromny.

Nie wiem czy oto ci chodziło ale wymyśliłam jeszcze jedno:

2.
Adam Cisowski ma 17 lat. Chodzi do klasy 7 Gimnazjum. Jego tata jest lekarzem. Wygląda na silnego lecz troszkę pękatego i nieforemnego chłopaka. Spojrzenie jego było śmiałe choć przenikliwe. Chłopak blady i wzruszony. Głos wydawał się miękki oraz melodyjny. Umiał logicznie myśleć. Spokojny, cierpliwy i skromny.
Ocena postaci: Według mnie Adam to mądry lecz nieśmiały chłopak. Nie wielu chłopaków jest cierpliwych oraz skromnych.


Pisałam sama. Nie wiem czy oto ci chodziło ale zrozumiem jeżeli coś się pomyliłam, ponieważ nie jestem taka rozumna ale lubie myśleć chociaż nie zawsze zrozumiem ^^ Pozdrawiam. ^^
14 3 14
2010-01-04T22:48:49+01:00
Osoba, którą opiszę to Adam Cisowski. Jest to siedemnastoletni uczeń siódmej klasy gimnazjum. Jego ojciec pracuje jako lekarz.
Cisowski to nieforemny chłopak. Był nieco pękaty z rozmierzwioną czupryną. Sądząc po budowie jego ciała musiał być sprężysty i silny.
Spojrzenie miał śmiałe i dziwnie przenikliwe. Posiadał miękki i melodyjny głos.
Adam miał bardzo wysoką sprawność umysłową. Umiał on logicznie wyciągać wnioski.
Siedemnastolatek cechował się cierpliwością i skromnością. Adam to spokojny chłopak.
Adaś Cisowski był bardzo optymistycznie nastawiony do życia, odpowiedzialny oraz pogodny. Ten siedemnastolatek to dobry, mądry, sprytny i przebiegły młody mężczyzna.
Adaś Cisowski był bohaterem bardzo pozytywnym. Wszędzie, gdzie on był, zawsze działo się coś ciekawego. Chciałabym mieć takiego kolegę lub przyjaciela, ponieważ wiem, że w każdej trudnej sytuacji mogłabym na niego liczyć i mieć w nim oparcie. Nieustannie komuś pomagał, pocieszał, kiedy inni tego potrzebowali.
88 1 88