Odpowiedzi

2010-01-04T14:26:15+01:00
2010-01-04T14:27:13+01:00
6,30 :7 kg=0,90 zł)kg jabłek
0,90+0,3 =1,2 kg gruszek
1,2 x 4 kg=4,80 za 4 kg gruszek
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T14:28:05+01:00
Za 7kg jabłek zapłacono 6,3 zł. Ile zapłacimy za 4kg gruszek, jeśli cena 1kg gruszek jest wyższa od ceny 1 kg jabłek o 0,3 zł ?

x-cena jabłek za 1kg

7x=6,3 /:7
x=0,9 zł

y-cena gruszek
y=x+0,3
y=0,9 +0,3
y=1,2zł
4y=4*1,2zł=4,8zł
Za 4kg gruszek zapłacimy 4,8zł