Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T15:44:58+01:00
A)2,5 kg to 10,75zł
1kg to x
x=10,75:2,5=4,3zł
b)0,85 kg to 3,57zł
1kg to x
x=3,57:0,85=4,2zł
12 4 12
2010-01-04T15:46:13+01:00
A). 1kg--->x
2,5kg--->10,75zł
x=1*10,75 / 2,5
x=4,3zł

b). 1kg--->x
0,85kg---->3,57zł
x=3,57 / 0,85
x=4,2zł
6 3 6
2010-01-04T15:46:38+01:00
10,75 ; 2,5 = 4,3

czyli kilogram kosztuje 4,3 zł


3,57 : 85 =0,042
0,042 x 100 = 4,2

kilogram gruszek kosztuje 4,2 zł
5 3 5