Zad.7
Ania kupiła 15dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1kg twarogu kosztuje 12zł?
zad.8
1kg szynki kosztuje 24,50. Ile kosztuje 20dag takiej szynki?
zad.9
Za 7dag sera trzeba zapłacić 3.92zł. Ile kosztuje 1kg tego sera?
Proszę o obliczenia:)

2

Odpowiedzi

2010-01-04T15:51:15+01:00
7
1kg=100dag
15dag-x
100dag-12
x=12x15/100=1.8zł
8
100-24.5
20-x
x=24.5x20/100=4.9zł
9
7-3.92
100-x
x=3.92x100/7=56zł
;)
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T15:51:27+01:00
7). 1kg--->12zł
0,15kg---> x
x=0,15*12
x=1,8zł

8). 1kg--->24,50zł
0,20kg--->x
x=0,2*24,50
x=4,9zł

9). 0,07kg--->3,92zł
1kg----->x
x=3,92:0,07
x=56zł
1 5 1