Jeśli nie wiesz nie pisz . !

i nie kopiuj odpowiedzi bede zgłaszała !

Rozwiąż zadania za pomocą równań !

Zad 1.Zeszyt i ołówek kosztują 2zl i 75gr. Zeszyt jest droższy od ołówka o 95gr .
Ile kosztuje zeszyt i ołówek ?

Zad 2 . Suma trzech kolejnych parzystych liczb naturalnych wynosi 4044.
Znajdź te liczby .


Zad 3 .Do muzeum narodowego w Warszawie , na wystawę malarstwa polskiego ,przyjechały dwie wycieczki . W jednej uczestniczyło trzy razy więcej osób niż w drugiej .Razem przyjechało 168 osób .Ile osób uczestniczyło w każdej z wycieczek ?



Prosęę o Rozwiazanie z działaniami ... Mam to na jtr . !

Dzięękuje ; ******

Daje Naj ; ]

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T17:05:40+01:00
Zadanie1
Dane
x- cena zeszytu
y- cena ołówku

x+y=2,75
x=y+0,95

y+0,95+y=2,75
x=y+0,95

2y=1,80/:2
x=y+0,95

y=0,90
x=0,90+0,95

y=0,90
x=1,85

Odp. Zeszyt kosztuje 1zł85gr a ołówek 90gr.

:):):):):):):)