×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz co najmniej 10 zdań dlaczego warto odwiedzić {Włochy Hiszpania Grecja albo Chorwacja} macie sobie wybrać ale plis szybko mam to na jutro.

1

Odpowiedzi

2010-01-04T17:00:09+00:00
No właśnie, co decyduje o tym, iż Chorwacja staje się coraz bardziej popularnym celem wypraw turystycznych Polaków. Co jest takiego w tym niewielkim kraju, iż zdobywa serce praktycznie każdego, kto go odwiedzi ? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Po pierwsze, Chorwacja posiada dogodne położenie geograficzne. Kraj jest położony względnie niedaleko od Polski, i spokojnie można tam wybrać się własnym autem. Podróż autem do innych popularnych krajów byłaby już zbyt męcząca lub wręcz pozbawiona sensu. Popularne wśród Polaków Włochy leżą już nieco dalej niż Chorwacja, nie mówiąc o Hiszpanii. z kolei podróż do równie popularnego Egiptu, czy też Turcji lub Tunezji to już konieczność wyprawy samolotem.

Po drugie, wybierając się do Chorwacji, mamy niemal zagwarantowaną dobrą pogodę. To jest coś, co ma dla nas ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę kaprysy pogody w naszym kraju. Jadąc w lato w zasadzie nie ma ryzyka, że trafimy na kiepską pogodę, no może poza pojedynczymy dniami. Nie ma jednak takiej możliwości, w przeciwieństwie do Polski, aby przez cały tydzień lub dwa tygodnie pobytu było zimno i padał deszcz. Z pogodą jest związana również temperatura morza, jakże inna od tego co znamy z nad Bałtyku.

Po trzecie, Chorwacja to kraj naprawdę pięknych krajobrazów i wspaniałych zabytków. Praktycznie każde miasteczko, nawet te najmniejsze, ma coś ciekawego do zaoferowania turystom. To czego autentycznie można pozazdrościć Chorwatom, to cudowne miasta o zachowanej średniowiecznej strukturze i zabytkowej zabudowie. W takim Dubrowniku przykładowo trafiamy jak do świata z innej bajki zupełnie. Zachwyca również przyroda, jak chociażby rezerwat Jeziora Plitwickie.

Innymi czynnikami czyniącymi z Chorwacji popularne miejsce wypoczynku są umiarkowane ceny (nawet w szczycie sezonu, poza nim jest taniej) i fakt, iż powinniśmy się bez trudu porozumieć z mieszkańcami, nie znając języka chorwackiego. W końcu to też naród słowiański.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci