×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2010-01-06T12:42:48+00:00
W lipcu 1925 roku Gertrude Ederle dziewiętnastoletnia nowojorska dziewczyna podjela się proby przepłynięcia z Francji do Anglii. Zaledwie 5 ludziom udalo się przepłynąć 21 milowy odcinek przez kanal – wszyscy byli mężczyznami. Szesc i Pol mili od angielskiego wybrzeza Gertrude była wykonczona i jej pomocnicy musieli ja wyciągnąć z morza. Gertrude nie ukończyła wyzwania.
Kiedy Gertrude nie odniosła sukcesu wielu ludzi twierdzilo ze kobieta nigdy nie przepłynie tak dlugiego odcinka. W londyńskiej gazecie napisano ze kobiety sa słabszymi sportowcami i trenowanie sportu przez kobiety jest strata czasu. Ale rok pozniej Gertrude sprobowala znowu. 6 sierpnia 1926 roku zanurkowala do wody we Francji na Cap Gris Nez. Kiedy płynęła jej ojciec i siostra płynęli w lodzi tuz obok niej śpiewając piosenki i podajac jej zupe z kurczaka w butelce dla dzieci.
Popoludniu pogoda się pogorszyla ale Gertrude nie poddala się plynac pod wiatr w deszczu na wzburzonym morzu. Z powodu trudnych warunkow przepłynęła dodatkowe 14 mil. Ukonczyla odcinek 35 milowy w rekordowym czasie 14 godzin i 31 minut. Kiedy powróciła do Stanow Zjednoczonych na ulicach Nowego Jorku witalo ja 2 miliony ludzi. Gertrufe Ederle była prawdziwa bohaterka.
Po wypadku którego doznala w 1933roku Gertruda zostala czesciowo niepelnosprawna i ogluchla. Spedzila mnóstwo czasu ucząc gluche dzieci pływać. Zawsze najszczesliwsza była w wodzie. „To zabrzmi nieprawdopodobnie” powiedziala „ ale kiedy plyne w morzu rozmawiam z nim. Nigdy nie czuje się samotna w morzu.”
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci