Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T18:44:21+01:00
1.Kto nie wie, że najgłębszy nawet żal nie okupi jednej zmarnowanej w życiu sposobności czynienia dobra. A takim właśnie człowiekiem byłej ja.
Duch Jakuba Marleya

2.O Duchu Przyszłych Wigilii! – zawołał Scrooge. – Lękam się ciebie bardziej niźli twoich poprzedników. Ale ponieważ wiem, że pragniesz mego dobra, i ponieważ mam nadzieję stać się innym, lepszym człowiekiem, gotów jestem wszędzie ci towarzyszyć z sercem przepełnionym wdzięcznością.
Scrooge

3.O Maleńki Timie, w twej dziecięcej duszyczce Bóg gościł.
Bob

4.Jeżeli ten stary plugawy sknera chciał, żeby mu się rzeczy uchowały po jego śmierci – ciągnęła posługaczka – czemu za życia nie postępował jak należy? Bo wtedy miałby na pewno kogoś, kto by się nim zaopiekował w godzinę śmierci, zamiast żeby leżał tam i konał samotnie.(...) Szkoda, żem mu nie mogła wymierzyć kary trochę cięższej...
posługaczka

5. Nie rozstawał się się nigdy z tym swoim własnym, osobistym zimnem; mroził powietrze w kantorze podczas letnich upałów i pilnował, aby ów mróz nie zelżał nawet w dniu Bożego Narodzenia. (...) Nie było wichury sroższej niż on. (...) Niepogoda nie wiedziała, z której strony go ugodzić.(...) Scrooge zaś nigdy nikomu nie okazał hojności.

6.Wesołych świąt. Też mi pomysł! Jakie masz prawo być wesołym? Jakie masz do tego podstawy? Taki biedak!
Scrooge

7. Szedł zatem Scrooge po schodach nic sobie z tych ciemności nie robiąc. Ciemność jest tania, a więc Scrooge ją pochwalał.
  • Użytkownik Zadane
2010-01-04T18:48:46+01:00
Ok.
No więc tak:
1.,,Nawet ślepiec jest lepszy od człowieka o tak diabelskim spojrzeniu"
2.,,To człowiek,od którego zaznałem wiele dobrego;dzisiaj chcę mu się odwdzięczyć i zawsze będę dobrze o nim myślał"
3.,,Jest Boże Narodzenie i powinniśmy myśleć jak najlepiej o wszystkich".
4.,,Niech Bóg cię błogosławi,dobry panie,niech smutek nie ma do Ciebie dostępu..."
5.,,nasz los zależy od tego,jacy jesteśmy za życia;nic nie uchodzi bezkarnie"