Odpowiedzi

2010-01-04T19:23:38+01:00
30dag x18,20zł=5,46
11,26-5,46=5,80zł
5,80złx2,50=14,50
2010-01-04T19:31:31+01:00
30 dag = 0,3kg szynka
0,3*18,20zł = 5,46zł - koszt szynki
11,26zł-5,46zł = 5,80zł
2/5 kg sera = 5,80zł - koszt sera

2/5 kg = 0,4kg = 40dag
5,80:4 = 1,45zł
10 dag kosztuje 1,45zł
1,45*10 = 14,50zł
czyli 1kg sera kosztuje 14,50zł