Witam mam sprawę:P mianowicie mam zadania z fizyki i prosiłbym je rozwiązać :P.Normalnie uratujecie mi życie to chodzi o mój stopień :) plis pomóżcie!!!!
Oto one
1.W którą stronę będzie poruszać się beczka względem platformy samochodu podczas gwałtownego hamowania samochodu? Odpowiedz uzasadnij.
2.Dwa magnesy przyciągają się.Narysuj wektory sił działających na te ciała. Jak nazywamy te siły?Jaki jest ich kierunek,zwrot,punkt przyłożenia,wartość tych sił?Czy siły te się równoważą? Odpowiedź uzasadnij.
3.Samochód wyścigowy startuje z przyśpieszeniem 2m/s2 .W tym samym czasie z przyspieszeniem 1m/s2 startuje samochód osobowy. Oblicz ,ile razy dłuższą drogę przebędzie samochód wyścigowy w ciągu 10s. Oblicz prędkości, jakie osiągnęły oba samochody po 5 s od chwili startu.
4.Ciało o masie 1,5kg poruszając się ruchem jednostajnie przyśpieszonym z przyspieszeniem 10m/s2 przebyło drogę 500m.Oblicz czas przebycia tej drogi oraz siłę wypadkową działającą na ciało.
5.Po torze rowerowym w kształcie okręgu o promieniu 200m jedzie kolarz z prędkością 18km/h. Oblicz czas, w jakim wykona on jedno pełne okrążenie oraz masę roweru i kolarza, jeżeli działa na nich siła dośrodkowa równa 8N.
6.Karol strzela do spoczywającego jabłka o masie 150g pociskiem o masie 5g wystrzelonym z prędkością o wartości 300m/s w kierunku poziomym. Oblicz wartość prędkości jabłka, jeżeli pocisk wbił się w nie.
7.Równolegle do siebie, w przeciwnym kierunku, poruszają się :pociąg o długości 100m mający szybkość 36km/h oraz samochód jadący z szybkością 72km/h. Oblicz czas, po którym samochód wyminie pociąg oraz drogę, jaką w tym czasie przebędzie.
8.Samochód osobowy, jadący z szybkością 10m/s został zatrzymany na 10 metrze przejechanej drogi. Oblicz wartość siły działającej podczas hamowania na człowieka o masie 80 kg znajdującego się wewnątrz samochodu.
9.Zamień: a) 120m/h…………..km/s b)15cm/min………..…km/s

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T19:48:37+01:00
1.Gdy samochód zahamuje jadąc w -----> strone to beczka przesunie się w tą strone <----- (PIERWSZA ZASADA DYNAMIKI NUTONA)