Odpowiedzi

2010-01-04T20:03:36+01:00
Kasia wybrała się do sklepu po cukierki na urodziny. Kupiła 2kg krówek, 3kg kukułek i 2 kg pralinek. Ile Kasia zapłaciła za cukierki jeżeli 1kg krówek kosztuje 11,25zł, 1kg kukułek kosztuje 9,13zł, 1kg pralinek kosztuje 24,16zł ?

Pozdrawiam :)
Mam nadzieję, ze pomogłam xd
2010-01-04T20:04:14+01:00
Pani Kasia ma imieniny i na imprezę kupiła słodycze. 20 deko kukułek i 500 gram krówek. wzięła ze sobą 10 złoty. Ile może kupić pralinek jeżeli : krówki 11.25zł/kg, kukułki 9,13zł/kg
, pralinki 24,16zł/kg?
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T20:07:11+01:00
Krówki kosztują 11.25zł/kg, kukułki 9,13zł/kg , a pralinki 24,16zł/kg. Marek kupił 30 dag z każdych cukierków .
Mateusz kupił o 1/3 więcej cukierków niż Marek
a Ola kupiła 0.40dag mniej niż Mateusz. Ile gramów cukierków kupili razem dzieci?