×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Hodowle tkanek komórek i ich zastosowanie w medycynie . (Ma to by długie tylko nie kopiowac z internetu byle czego )

1

Odpowiedzi

2010-01-05T08:34:14+00:00
HODOWLA TKANEK:
1.Technika badawcza pozwalająca utrzymać przy życiu,namnażać oraz różnicować komórki i tkanki pobrane z żywego organizmu;prowadzona zwykle w płynnej pożywce.
2.Konserwacja narządów i tkanek potrzebnych do sekcji lub transplantacji.

HODOWLA W POKREWIEŃSTWIE [INBREED ]:
1.Metoda hodowlana w zootechnice, zwana niegdyś chowem wsobnym,polegająca na kojarzeniu krewniaczych odpowiednio dobranych par zwierząt;prowadzi do wzrostu homozygotyczności w potomstwie,co pomaga utrwalić korzystne cechy,ułatwia wyktycie szkodliwych genów recesywnych [osobniki,które je wykazują,są z hodowli usuwane ];pozwala to na wykorzystanie efektu heterozji przy krzyżowaniu linii homozygotycznych; stosowana zwłaszcza w stadach zarodowych.

HODOWLA ZWIERZĄT:
1.Nauka o doskonaleniu pogłowia zwierząt domowych lub udomowionych w odpowiednim środowisku i w warunkach prawidłowego howu,oparta na zasadach dziedziczności,a także należyta praktyka hodowlana.
2.Hodowlę zwierząt prowadzi się w obrębie ras i odmian już istniejących oraz w celu wytworzenia nowych,bardziej przydatnych hodowcy.
3.W gospodarce hodowlanej ustala się cel,do jakiego zmierza doskonalenie [większa mleczność,mięsność,nieśność drobiu,lepsze runo ],zapewnia stosowne warunki środowiskowe,wybiera odpowiednią metodę kojarzenia dla otrzymania optymalnego genotypu i utrwalenia go u potomstwa,ocenia materiał rodzicielski na podstawie rodowodów hodowlanych i ksiąg hodowlanych,kontroluje uzyskaną wartość użytkową,na tej podstawie zaś dokonuje selekcji.

Mam tylko takie informacje odnośnie hodowli,myślę,że ci to pomoże w twojej pracy.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci