×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Czy moje odżywianie może być przyczyną choroby układu krążenia jeżeli chcesz 96 pkt to napisz na już !;d czekam;pp i z góry dzięki a na necie i tak nie

znajdziecie więc se czasu oszczędźcie jakby co xd;d
2

Odpowiedzi

2010-01-04T19:27:25+00:00
Złe odżywianie może być przyczyną chorób układu okrążenia. Może grozić nadciśnienie - zbyt wysokie ciśnienie krwi. Konsekwencją nadciśnienia może być zawał lub miażdzyca. Nadciśnienie może uszkadzać narządy, np. oczy.Należy pamiętać o zdrowym odżywianiu oraz o wizytach kontrolnych u lekarza (pomiar ciśnienia krwi co najmniej raz na rok) aby uniknąć chorób związanych z ukł. krwionośnym. Czym wcześniej wykryjemy chorobę tym szybciej możemy ją wyleczyć.

Dieta: Zbyt duża ilość tłuszczów zwierzęcych prowadzi do miażdzycy i nadciśnienia. Alkohol i nikotyna mogą powodować arytmię serca lub wzrost ciśnienia.

mam nadzieję, że pomogłem.
0 0 0
2010-01-04T23:13:23+00:00
Odżywianie sie ma monstrualny wpływ na stan całego organizmu, w tym układu krążenia. Obecnie chyba wszyscy wiedzą, że nasycone tłuszcze, obecne w mięsie czy słodyczach, chipsach prowadzi do podwyższania się poziomu złego cholesterolu we krwi, a co za tym idzie za miażdżycą lub zawałami. Także towarzyszący zbyt tłustej diecie brak odpowiednich witamin i minerałów osłabia serce. Taki stan może też prowadzić do anemii w skutek niedoboru żelaza w diecie lub zbyt małej ilości wit. C, pomagającej w przyswajaniu tego cennego pierwiastka. Gdy człowiek długotrwale nie dostarcza sobie w pożywieniu odpowiedniej liczby kalorii (np. przy anoreksji), odpowiadającej jego dziennemu zapotrzebowaniu, dużo szybciej niż zdrowi ludzie męczy się, jego serce bije znacznie wolniej, a dłonie i stopy są wyziębione z powodu słabego krążenia.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci