Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T20:45:55+01:00
X- cena 1kg sera
⅖x+0,3×18,2=11,26
⅖x=11,26-5,46
⅖x=5,8
x=5,8:⅖
x=5,8:0,4
x=14,5
odp. 1kg sera kosztuje 14,5zł
2 1 2
2010-01-04T20:47:47+01:00
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

koszt szynki:
18,20zł*0,3kg=5,46zł

koszt sera:
11,26zł-5,46zł=5,8zł

koszt 1kg sera:
0,4 --------- 5,8
1 ---------- x
0,4x=5,8 |:0,4
x=14,5

Odpowiedź: Kilogram sera kosztował 14,50zł.
1 5 1
2010-01-04T20:49:06+01:00
30 dag szynki - 5.46 zł
11. 26zł - 5.46 zł = 5.80 zł - koszt 40 dag sera ( dwie piąte)
5.80 zł : 4 = 1.45 zł - koszt 10 dag sera
1.45 zł razy10 = 14.50 zł
1 4 1