Odpowiedzi

2010-01-04T21:06:23+01:00
One day I was playing with my sister and cousins in the countryside. It was immediately after the Easter holidays. Devised a very creative fun. We had to pretend that one of the boys fell into the pit. He had to hide behind it, and we had to fly back to their parents shouting: "David fell into the well, and he drowned". Unless we ran quite convincingly, because my parents jumped up in horror. When you fall out into the yard, "drowned" - David came out from behind the pit, shouting: "Surprise!". Oh, but then we hailed ! And yet we wanted them to do such a nice piece of belated April Fool.


Pewnego dnia bawiłam się z moją siostrą i kuzynami na wsi. Było to zaraz po świętach Wielkanocnych. Wymyśliliśmy bardzo twórczą zabawę. Mieliśmy udawać, że jeden z chłopców wpadł do studni. On się miał schować za nią, a my mieliśmy lecieć do rodziców krzycząc :”Dawid wpadł do studni i się utopił!”. Chyba wypadliśmy dość przekonywująco, bo rodzice zerwali się z przerażeniem. Gdy wylecieli na podwórze, „topielec”- Dawid wypadł zza studni krzycząc: „Niespodzianka!”. Oj, ale się nam wtedy oberwało!! A my przecież chcieliśmy im zrobić taki fajny kawał na spóźniony prima aprilis.

znalazlam w necie moze bedzie ci pasowac=)
6 4 6
2010-01-04T21:07:34+01:00
One day I went by the brooklet and the wind was so strong that he pushed me into water.
with ball home so to go back I went to the neighbour.
I came back how I had dry clothes. Nothing happened
6 3 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-04T21:15:21+01:00
Pewnego letniego wieczoru, postanowiłam pójść na spacer do lasu. Byłam pewna, ze znam ten las jak własną kieszeń. Okazało się ze nie, i zgubiłam się. Bardzo się bałam. Rodzice się o mnie martwili. Wezwali policję o straż pożarną. Po 4 godzinach odnaleźli mnie. Byłam zmarznięta i głodna. Wszyscy się cieszyli gdy wróciłam do domu ------->One sunny evening, i dicided to go for a walk to the woods.i was sure, that i know the woods like my own pocket.And it came out that i dont know, and i was lost.i was really scared.My parents where scared. They called the police. after 4 o'clock they found me. I was cold and hungry.everyone was happy when i came back home.
proszee o naj:*:*:*:*
6 4 6