Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • nuit
  • Początkujący
2010-01-04T22:05:41+01:00
Czy można zaprzyjaźnić się ze swoimi rodzicami ?

[akapit] W mojej pracy, chcę przedstawić moją odpowiedź na pytanie: "Czy można zaprzyjaźnić się ze swoimi rodzicami ? ". Moim zdaniem, z własnymi rodzicami, nie można się zaprzyjaźnić, ponieważ mają być oni dla nas kimś, kto da nam przykład, pouczy nas, zabroni robienia różnych głupot, przypilnuje, czasem będzie coś spróbował nam wytłumaczyć, jednak nigdy nie powinien rodzic być dla dziecka przyjacielem, gdyż zwykle owa sytuacja kończy się dosyć tragicznie.
[akapit] Bycie przyjacielem dla własnego dziecka, jest złe, bo rodzic musi być stanowczy, musi wskazywać odpowiedni kierunek własnemu dziecku, pokazywać, uczyć, zakazywać, nakazywać, to właśnie rodzic musi wykształcić w dziecku moralność, zasady odpowiedniego zachowania oraz zadbać o jego zdrowie, zarówno psychiczne jak i fizyczne. Wiąże się z tym oczywiście niemożliwość bycia równocześnie przyjacielem, jak i tym, który będzie w tym wypadku przysłowiowym "katem".
[akapit] Na końcu mojej pracy chciałbym potwierdzić wymienioną przeze mnie tezę, a mianowicie: "nigdy nie powinien rodzic być dla dziecka przyjacielem, gdyż zwykle owa sytuacja kończy się dosyć tragicznie". Stwierdzając tą tezę miałem na myśli bardzo dużo przypadków przy których rodzic staje się przyjacielem i traci swoistą role bycia rodzicem, dzieje się tak dla tego iż nie można być zarówno tym co zakazuje i tym co nie nakrzyczy, kiedy powie się mu o czymś co zdarzyło się, a przyjaciel przecież nie może krzyczeć i zakazywać ma być On pełnym zaufania człowiekiem, który to będzie szczery w stosunku do swojego przyjaciela oraz będzie dla niego nie tym co zakazuje, ale tym co poradzi i zaproponuję a nie narzuci własne zdanie bądź opinie.

Mam nadzieję, że pomogłam ;). Jakby co zmień sobie formę na płeć męską ;P
4 3 4