Dwudziestu szcesciu uczniow wybralo sie na 4dniowa wycieczke z 3noclegami trasa przejazdu wynosi lacznie 600km w biurze otrzymali nastepujace propozycje
-cena jednego noclegu 25zl od osoby
-wyzywienie w ciagu 1dnia 30zl od osowy
-bilety wejsciowe 1200zl
-cena 1km przejazdu 2.50zl
oblicz ile lacznie koszt wycieczki dla calej gr jesli 1 dnia uczniowie maja zamiar korzystac tylko z obiacu i kolacji czwartego tylko ze smiadania oblicz koszt takze dla 1 ucznia

1

Odpowiedzi

2010-01-04T22:27:40+01:00
26- ilosc uczniow
3- ilosc noclegow
3- ilosc pelnyc posilkow
600- km do przejechania

1. Koszt dla wszystkich uczniów
nocleg
26 x (3 x 25) = 26 x 75 = 1950 zl
wyzywienie
26 x (3 x 30)= 26 x 90= 2340 zl
przejazd
600 x 2,5= 1500 zl
bilety
1200 zl (tu nie wiem czy to cena dla 1 os czy calej grupy, bo na 1 os to troche duzo ;/)
suma dla calej grupy
6990 zl

cena dla 1 ucznia
6990/26=268,84 zl