Odpowiedzi

  • YLoR
  • Początkujący
2010-01-05T15:34:34+01:00
Na celu miał ukazanie jak inni spędzają święta i że bez pieniędzy można być szczęśliwym
wygląd:
długie włosy, płaszcz, wieniec na głowie, peleryna, zardzewiała pochwa od miecza u pasa

mam nadzieje że pomogłem:)
2010-01-05T15:53:45+01:00
Duch teraźniejszych świąt Bożego Narodzenia

to drugi duch ktory przybył srooge'a był zaowiedziany przez przyjaciela głownego bohatera marlea'a . ow duch ukazał się Scrooge'owi jako wysoka postać z czerwoną brodą przyodziana w zieloną suknię. W ręku trzymał pochodnię w kształcie przypominającym róg obfitości.swidaczy o tym ten fragment:

"Postać jego spowijała prosta szata czy raczej opończa zielonej barwy, obramowana białym futrem. Zarzuconą miał obszerną tę szatę na ramiona tak niedbale, że potężne jego piersi całkiem były obnażone, jak gdyby ani myślał chronić ich czy osłaniać. Spod obfitych fałd opończy wyglądały stopy, również obnażone, jedynym zaś nakryciem głowy był wieniec ostrokrzewu, wysadzany tu i tam iskrzącymi się sopelkami lodu. Ciemne włosy opadały mu w długich, luźnych splotach na ramiona, na wesołym zaś obliczu malowała się szczerość, widoczna również w błyszczącym oku, w szerokich gestach dłoni, w głosie dźwięcznym i swobodnym obejściu. Przypasana do boku ducha wisiała starożytna pochwa bez miecza, na poły zżarta przez rdzę."
ten duch zabrał go na wigilię do jego siostrzeńca Freda oraz biedne zycie jego pracownika Boba Cratchita, który ma kalekiego syna, dla którego jedyną szansą na przeżycie jest kosztowne leczenie.
Duch ten starał się nauczyć Scrooge'a miłosierdzia i dobroci, budząc w nim serce. Ostrzegł go też przed Ciemnotą i Nędzą, których dziełem jest zguba ludzkości
mysle ze pomogłam;]pozdrawiam:]
=]=]=]
2010-01-05T16:11:29+01:00
Jest drugim z duchów odwiedzających Ebenezera Scrooge'a a zapowiedzianych przez ducha Jakuba Marleya, dawnego wspólnika Scrooge'a. Duch ukazał się Scrooge'owi jako wysoka postać z czerwoną brodą przyodziana w zieloną suknię. W ręku trzymał pochodnię w kształcie przypominającym róg obfitości.

Wraz z duchem teraźniejszych świąt Scrooge odwiedza dom swojego siostrzeńca Freda oraz mieszkanie swojego sekretarza Boba Cratchita. Duch pokazuje mu także dwójkę wyczerpanych dzieci: chłopca imieniem Ciemnota oraz dziewczynkę imieniem Żądza.

MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁAM :)