×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opisz 2 światy przedstawione w Odzie do młodości Adama Mickiewicza wykorzystaj określenia :wyobraźnia , pomysłowość ,racjonalizm , utarte wzorce ,zapał ,

altruizm ,świat ducha samotność , doświadczenie , przyjaźń , egoizm , chęć przebudowy świata ,czyn , indywidualizm , irracjonalizm , miłość ,umiar , zasada złotego środka ,zapał , materializm, uczuciowość , wewnętrzna pustka , konserwatyzm.
2

Odpowiedzi

2009-09-20T08:29:04+00:00
Oda do Młodości Adama Mickiewicza jest przykładem manifestu romantyków. Adresatem w tym utworze jest młodość, która jest spersonifikowana.

Młodość Adam Mickiewicz przedstawił jako zbawienie, radość i siłę. Przestawiony zostaje motyw ikaryjski (skrzydła ikara). Uważa on, że ideały młodości mają przenikać cały świat, że ludzie, którzy są młodzi i są razem są silni i wolni. Podsumowując siła młodości na miarę siły Boga.

Starość w Odzie do Młodości jest przedstawiona jako szarość, ulotność, smutek. Podmiot liryczny w odzie jest młody a świat stary. Ukazuje się postać starca, który ma tępe oczy. Następnie jest przedstawiony płaz w skorupie, który symbolizuje starość, samotność, kruchość, śmierć.

Myślę, że pomogłam :)
6 4 6
2009-09-20T09:02:20+00:00
Pierwszy z przedstawionych w odzie.... a Mickiewicza światów jest odchodzącym zapomnienie światem epoki oświecenia charakteryzuje się on wiarą w rozum ludzki. jest on pełen racjonalizmu, dominują w nim utarte wzorce. ludzie żyjący w nim mają w sobie wewnętrzną pustkę. dominują w nim zasady konserwatywne a ludzie żyjący w nim wieżą w swoje doświadczenie.2 z światów przedstawiony w tym utworze to świat nadchodzącego romantyzmu. jest to świat pełen zapału w którym dominuje wiara w miłość i przyjaźń. jego wyznawcy mają chęć przebudowy świata, i maja ochotę do czynu. są oni raczej irracjonalizm a ludzie żyjący w nim mocno wieża w serce i wyższość swojego świata nad poprzednim.


mam nadzieje ze pomogłam;))
4 3 4
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci