×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.Pamiętaj, że praca nie może być krótsza niż

półtorej strony.
1

Odpowiedzi

2009-09-20T11:55:37+00:00
Osobiście w filmie lub w teatrze w głównej roli chciałbym ujrzeć Alka z książki Aleksandra Kamińskiego pt Kamienie na szaniec.
Aleksander Dawidowski urodził się się 3 listopada 1920 roku.
Zmarł bohaterską śmiercią w obronie ojczyzny pod napaścią na Polskę przez Niemcy 30 marca 1943 roku .Chłopak ten był wysoki szczupły dlatego też był nazywany przez swoich przyjaciół glizdą .
Miał niebieskie oczy i jasną cerę twarzy .Był bardzo szczęśliwy i uśmiechnięty mimo tych sytuacji jakie wydarzyły się w czasie II wojny światowej .Alek był wspaniałym przywódcą .Był zawsze szczery , miły i uczynny . Mógł się Szczycić bardzo dobrymi wynikami w nauce i w sporcie .
Był on bardzo przywiązany do swoich bliskich przyjaciół rudego i zośki ,bardzo kochał swoja matkę . Jego przyjaźń z Rudym i Zośką
zasługiwała na szacunek każdy z nich poświęcił by życie za drugiego . Alek był ogromnym patriotą wraz ze swoimi przyjaciółmi przecież on poświęcił życie w imię ojczyzny .
Moim zdaniem jego postępowanie godne jest naśladowania przez każdego polaka .
Dlatego właśnie uwzglęndniając jego postawę i życie w czasie drugiej wojny światowej chciałbym ujrzeć jego biografie w kinie czy też w teatrze .
była by to sztuka cenna na naszego narodu , umacniająca nasz patriotyzm i szacunek do tych polaków którzy poświęcili życie żebyśmy dzisiaj żyli w wolnej pięknej Polsce .
46 4 46
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci