To są 5 zadań
1.Jeden kilogram żółtego sera kosztuje 24.50zł
Ile trzeba zapłacić za:
a)15dag
b)25dag
c)0,79dag
2

2.Kinga kupiła 17 dag szynki po 21,80 zł za kilogram,21 dag serdelków po 6,80 zł za kilogram i 0,25kg pasztetu po 7,50zł za kilogram.Ile musiała zapłacić?


3.
Bartek kupił 0,26 kg szynki po 17,80 zł za kilogram.Ile otrzymał reszty z 10 zł?


4.Pewien samochód spala średnio 7,7l penzyny na 100 km.Jeden litr benzyny kosztuje 3,85zł.Ile trzeba zapłacić za benzynę,by przejechał 200km?


5.
Pan Marcin dostał w spadku 120 000 zł i wymienił je na funty brytyjskie po kursie 6,78 zł za 1 funt.Ile funtów otrzymał? Wynik podaj z dokładnością co do 1 funta.




Prosze o obliczenia daje 60 pnktów

2

Odpowiedzi

  • stan
  • Rozwiązujący
2010-01-05T17:46:04+01:00
1
a) 24,50×0,15=3,67
b) 24,50×0,25=6,12
c) 24,50×0,079=1,93


2
21,80×0,17=3,71
6,80×0,21=1,43
7,50×0,25=1,87 3,71+1,43+1,87=7,01zl
Razem za zakupy musiala zaplacic 7zl i 1 grosz.
3.
17,80×0,26=4,63 10-4,63=5,37zl
Bartkowi z 10zl zostalo 5zl i 37 groszy.
4.
200:100=2 2×7,7l=15,4l 15,4zl×3,85zl=59,29zl
Za benzyne na przejechanie 200 kilometrow trzeba zaplacic 59zl i 29 groszy.
5
120 000:6,78=17 699,11 funtow
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T17:52:41+01:00
Zad.1
a)3,675
b)6,125
c)0,19355

zad. 2
3,706zł -szynka
1,428zł -serdelki
1,875zł -pasztet
3,706+1,428+1,875=10,715≈10,72zł
odp.Kinga musiała zapłacić 10,72zł.

zad. 3
4,628-cena 0,26 kg szynki
10-4,628=5,372≈5,37
odp.otrzymał 5,37zł. reszty

zad. 4
7,7×3,85=29,645zł
29,645×2=59,29zł
odp.Za banzynę trzeba zapłacić 59,29zł.

zad.5
120000÷6,78=17699
odp.Otrzymał 17699 funtów
1 5 1