Piekarnia zamawia w zakładach zbożowych partię 1000kg mąki która jest mieszaniną trzech gatunków połączonych w stosunku wagowym 2:1,6:3,4 ceny jednego kg mąki poszczególnych gatunków są odpowiednio równe:1zł, 1.30zł,1,40zł oblicz jaki będzie koszt tego zamówienia jeżeli zakłady zbożowe pobierają dodatkowo 5% ceny za przygotowanie mieszanki wynik podaj w przyblizeniu do 1zł

1

Odpowiedzi

2009-09-21T01:28:47+02:00
Piekarnia zamawia w zakładach zbożowych partię 1000kg mąki która jest mieszaniną trzech gatunków połączonych w stosunku wagowym 2:1,6:3,4 ceny jednego kg mąki poszczególnych gatunków są odpowiednio równe:1zł, 1.30zł,1,40zł oblicz jaki będzie koszt tego zamówienia jeżeli zakłady zbożowe pobierają dodatkowo 5% ceny za przygotowanie mieszanki wynik podaj w przyblizeniu do 1zł
2+1,6+3,4=7 częsci
1000 kg :7=142 6/7 kg

285 5/7 po 1zł +5% 1,05
228 4/7kg po 1,3zł 1,365
485 5/7kg po 1,4zł 1,47

cena * ilośc
1,05*2000/7=300zł
1,365*1600/7=312
1,47*3400/7=714
całośc=300+312+714=1326 za mieszankę
2 2 2