Odpowiedzi

2010-01-05T17:41:01+01:00
X - cena jednego kubka
y - cena jednej szklanki

3x + 3y = 24 / :3
2x + 5y = 25

x + y = 8
2x + 5y = 25

x = 8 - y
2(8 - y) + 5y = 25

x = 8 - y
16 - 2y + 5y = 25

x = 8 - y
3y = 9 / :3

x = 8 - y
y = 3

x = 5
y = 3


Jedne kubek kosztuje 5 zł, a jedna szklanka 3 zł


nie wiedziałam jak wstawić klamerki więc poodzielołam kolejne części =)
2010-01-05T17:44:23+01:00
X- kubek
y- szklanka

( 3x + 3y = 24 / :3
( 2x + 5y=25

(x+y=8
(2x + 5y=25

(x=8-y
(2*(8-y) + 5y=25

(x=8-y
(16-2y+5y=25

(x=8-y
(3y=25-16

(x=8-y
(3y=9 /:3

(x=8-y
(y=3

(x=8-3
(y=3

(x=5
(y=3

odp. Jeden kubek kosztuje 5 zł, a szklanka 3zł.