Mam prośbe. Oczekuje pomocy od osoby, która gra na keybordzie. Potrzebuje wszelkich wskazówkek jak grac oraz jakie nuty muszę opanowac. Uprzedzam również,że wszystkie odpowiedzi nie na temat, zgłaszam jako Spam!
CZekam na pomoc;) Oczywiscie jak najszybszą. Osobie, która najlepiej rozwiąże to zadanie otrzyma 40pkt. ;)))

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-05T18:10:21+01:00
Polecam zestaw filmów do nauki gry na pianianie (nie musisz znać nut!) oraz programy pozwalające na przyswojenie tajników i zasad - musisz znać trochę angielski! Ale dla chętnego nie ma nic trudnego! Pamiętaj, że aby grać, trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć...

http://rapidshare.com/files/239512784/PAT.rar
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T18:16:09+01:00
No to tak trzeba się nauczyć:
-nuty z klucza basowego (są potrzebne do grania akompaniamentu do prawej ręki )
-nuty z klucza normalnego , wiolinowego (do grania prawą ręką)
Inaczej nauczyć czytać nut i położenia na pięciolini i klawiszach.
Długości nut ćwierć nuta, półnuta, cała nuta itd.
No nie wiem co jeszcze oo: metrum
Chyba tyle !
Powodzenia w nauce :)

PS. Gram na gitarze and pianino :**
1 5 1
2010-01-05T20:49:04+01:00
Ja grałam na keybordzie 3 lata. Mam pytanie chodzisz na jakieś lekcje ? bo jeśli nie to będzie ci się trudno nauczyć samemu grać na dłuższą metę, ale możesz nauczyć się podstaw. Przedewszystkim powinieneś opanować wszelkie gamy. Napoczątek przez jedną oktawę i na jedną rękę. W internecie znajdziesz wiele nut, które ci w tym pomogą. Później zwiększaj sobie trudność grając dwiema rękami i przez kilka oktaw. Później zacznij grać proste piosenki np. wlazł kotek na płotek. Jeżeli chodzi o nuty to powinieneś stopniowo uczyć sie najpierw najprostrzych tych podstawowych. Później dojdą jeszcze nuty z krzżykami i bemolami, ale to już jak będziesz znał więcej nut. Powinieneś się tez nauczyć wartości nut (półnuty, świerćnuty itd. ).