×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Napisz artykuł w którym poruszysz problem ludzkiej obojętności wobec zwierząt.

Możliwie jak najszybciej.
z góry dziękuje!!!;)
2

Odpowiedzi

2010-01-05T17:46:34+00:00
Niektórzy ludzie nie traktują zwierząt poważnie,dla nie których to tylko istoty które żyją i pomagają np na gospodarstwach.Zwierzęta trzeba szanować i jak i ludziom pomagać np;możemy za adoptować jakieś zwierzę ze schroniska. Gdy zdecydujemy się na jakieś zwierzę musimy o nie dbać, a nie tylko sobie je kupić dla przyjemności.Czasami zdarza się także że zwierzęta są zaniedbywane,głodzone czy brak im domu.Więc nie bądź obojętny i reaguj na krzywdy wyrządzane zwierzętom.
0 0 0
2010-01-05T17:59:04+00:00
Obojętność jest w dzisiejszej dobie cechą coraz bardziej popularną . Dlaczego tak się dzieje - trudno powiedzieć . Z pewnością można w tym zjawisku dostrzec elementy wygodnictwa , zapatrzenia w siebie . Przykrym jednak zjawiskiem jest wzrastająca fala obojętności ludzi wobec zwierząt. Coraz częściej dobiegają sygnały o porzuconych psach , maltretowanych kotach .
Ludzie kupują lub zabierają zwierzęta ze schronisk dla zabawy . Wydaje im się częstokroć ,że nie ponoszą w związku z tym odpowiedzialności za los przygarniętego zwierzaka . Gdy zwierzę przestaje bawić rodzinę lub sprawia kłopot związany z planowanym wyjazdem , pozbywają się go . Czasem stosują bardzo brutalne metody . Nie zdają sobie sprawy z tego ,że nasi : mniejsi bracia " także mają swoje uczucia i odczucia . Nie jest im z pewnością obce uczucie nagłego odsunięcia , pozbawienia schronienia , żywności . Cierpią . Lecz nie mogą wyrazić słowami tego co czują . Odwiedzając schroniska dla zwierząt można zobaczyć mądre , ale jakże pełne smutku psie oczy . Człowiek , który kocha zwierzęta nie potrzebuje zwierzeń , by poznać los takiego zwierzęcia . W rzekach , jeziorach i stawach pływają porzucone żółwie czerwonolice . Malutki żółwik był kiedyś ozdobą domowego akwarium . Teraz stał się niewygodny . Znam los takiego żółwia zabranego ze sklepu zoologicznego . Miękki karapaks ( skorupa ) , niewidzące oczy , z trudem
wykonywane ruchy żuchwy. Ktoś jednak zdecydował się , by go przygarnąc i wyleczyć . I udało się . Dziś żółwik wrócił do zdrowia , reaguje na swoje imię .
Jest prawdziwym przyjacielem rodziny .
Cały problem polega na tym , byśmy w życiu kierowali się zasadą :
" jeżeli cało chccesz między świata przejść rozruchem , bądź dla zwierząt człowiekiem , a dla ludzi duchem " .
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci