Słoiki z miodem o wadze 0,35 kg , zapakowano do skrzyni.
Pusta skrzynia waży 0,6 kg, a wraz z zawartością 9 kg. Ile jest słoików w skrzyni?

a) Ile kosztuje 1 kg winogron , jeśli za 2,5 kg zapłacono 10,75 zł?
b) Ile kosztuje 1 kg gruszek , jeśli za 0,85 kg zapłacono 3,57 zł?
c) Za 2 kg jabłek i 1,5 kg śliwek zapłacono 9,60 zł .Kilogram jabłek kosztuje 2,40 zł . Ile kosztuje kilogram śliwek ??

W jednej szklance mieści się 0,15 kg mąki . Ile pełnych szklanek mąki można wsypać do puszki , jeśli mieści się w niej
a) 2,4 kg mąki b) 4 kg mąki c) 0,8 kg mąki




Ps. DAJCIE WSZYSTKIE OBLICZENIA :))


PLISKA ,LUDZISKA :))))

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T23:20:34+01:00
1.
9kg - 0,6kg = 8,4kg - waga wszystkich słoików
8,4kg : 0,35kg = 24
odp. Słoików w skrzyni jest 24


2.
a)
10,75 : 2,5 = 4,30
odp. 1 kg winogron kosztuje 4,30zł

b)
3,57 : 0,85 = 4,20
odp. 1 kg gruszek kosztuje 4,20zł

c)
2,40zł * 2kg = 4,80zł -- jabłka
9,60zł - 4,80zł = 4,80zł
4,80zł : 1,5kg = 3,20zł
odp. 1 kg śliwek kosztuje 3,20zł

4.
a)
2,4 kg mąki
2,4 : 0,15 = 16
Odp. Mieści się 16 pełnych szklanek

b)
4 kg mąki
4 : 0,15 = 26,7
Odp. Mieści się 26 pełnych szklanek.

c)
0,8 kg mąki
0,8 : 0,15=5,33
Odp. Mieści się 5 pełnych szklanek.


2 5 2