Odpowiedzi

2010-01-05T21:42:34+01:00
X-cena kg bananów
2¾x=11 |: 2¾
x=11*4/11
x=4 PLN
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-05T21:45:16+01:00
2 i 3/4 to inaczej 2,75

czyli

2,75 kg - 11 zł
1 kg - x

X=1 kg * 11 zł : 2,75 kg (kg się skracają) = 11 zł : 2,75 = 4 zł.

ODP.1 kg bananów kosztował 4 zł.
2010-01-05T21:46:43+01:00
275% - 11zł
100% - x
x = 100x11/ 275 = 4
Odp. Kilogram kosztuje 4zł.