Daje dużo pkt-ów, bo nie mogę zrobić tych zadań,
ponieważ nie mam książki .
Książka do 1gim.

pytania :
-Kim byli Ojcowie Kościoła.?
-W jaki sposób Ojcowie Kościoła służyli Kościołowi.?
-(jak macie tą książkę): Rozpoznaj Ojców Kościoła znajdujących się na witrażach na str. 115 .
-Jakie znaczenie dla współczesnego Kościoła mają Ojcowie Kościoła - nauczyciele wiary i współtwórcy żywej tradycji wiary.
-co to jest urząd nauczycielski i jakie są jego zadania.?(następny temat)
_________
UWAGA !!! chcę odpowiedzi na każde z tych pytań !
no chyba, że ktoś szuka z neta itp., to 3 daruję .
Inne spamuję !!! Spamuję też prace skopiowane z innych stron,
oraz gotowe prace.! ma to być napisane swoimi słowami !
___________
proszę o pomoc, z góry dzięki .

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T16:19:24+01:00
1. Ojcowie kościoła to starożytni pisarze , teologowie chrześcijańscy żyjący od II do przełomu VII/VIII, których pisma wywarły znaczny wpływ na wykrastalizowanie się doktryny chrzescijańskiej i jej obronę przed herezjami. Ojcami kościoła byli zazwyczaj biskupi, żadziej kapłani a bardzo żadko osoby świckie którzy żyli w epoce starozytności chrześcijańskiej.
2 i 4Ojcowie Kościołą umacniali oni i przyczyniali sie do rozwoju Kościoła, opierając się na nauczaniu wiary"skłąd Apostolski" i "credo nicejskie" odmawiane podczas niedzielnej Mszy świetej.Zawdzięczamy im także struktury sprawowanej przez społeczność wierzących liturgii Eucharystii i pozostałych sakramentów.
Urząd nauczycielski jest to kolegium wszytskich biskupów na czele z Biskupem rzymu -papaieżem.Został powołany przez Jezusa Chrystusa który powierzył św.Piotrowi- biskupowi Rzymu i jego następcom odpowiedzialność za kościół. Jest odpowiedzialny za przekaz nieskazonego słowa Bożego zawartego w tradycji i Piśmie Świętym.
6 4 6