Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T16:10:08+01:00
X-bułka
y-serek

układamy równanie:
6x+y=2
x+6y=5

y=2-6x

x+6(2-6x)=5
x+12-36x=5
-35x=-7
35x=7
x=0,2

y=2-6x
y=2-1,2=0,8


odp: Serek kosztuje 0,8zl a bułka 0,2zl.


Mam nadzieję, że pomogłam i liczę na naj;)

1 5 1