×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

"Pamiętnik narkomanki"

2 krótkie charakterystyki bohaterki :
a) przed zażyciem pierwszych narkotyków i pójściem na pierwsze wagary
b) jako narkomanka


Prosze krótko bo w podręczniku jest tylko fragment początku książki.


WYBIERAM NAJLEPSZĄ
2

Odpowiedzi

2010-01-06T15:48:54+00:00
Czytałam tą książkę jeżeli chodzi o książkę Barbary Rosiek.

a) Barbara przed zażyciem narkotyków była pilną uczennicą, rodzice byli z niej dumni. Przynosiła do domu same piątki i czwórki. Nigdy nie była na wagarach i nie wiedziała jak to jest zerwać się ze szkoły. Bała się po prostu reakcji rodziców i wolała sobie tego zaoszczędzić. Nie miała zbyt dużo znajomych, bo wszyscy uważali ją za tzw. kujona.

b) Barbara po zażyciu pierwszych narkotyków zmieniła się diametralnie. Stała się swoim dotychczasowym przeciwieństwem. Pójście na wagary w pierwszym dniu wiosny było błędem. Obniżyła się znacząco w nauce. Rodzice nie wiedzieli co się z nią dzieje. Podejrzewali, że była w sekcie. Basi jednak to nie przeszkadzało, bo miała dużo znajomych i w końcu była w kręgu zainteresowania. Wszyscy zwracali na nią uwagę. Później już nie umiała przestać i musiała cały czas brać. Często zdarzały się, że nie miała pieniędzy na narkotyki, więc musiała sobie jakoś radzić.

napisałam tyle ile pamiętam;P
9 4 9
2010-01-06T16:01:26+00:00
a) Przed ciężką narkotykową podróżą, Basia była mądrą inteligętną dziewczyną i w ciąż taką była. Dobrze się uczyła, była świetnie wychowana, ponieważ nigdy nie chodziła na wagary i zawsze miała dobre stopnie.
b) Za pierwszym razie z zapoznaniu się z narkotykami, ogarneło ją ciekawość i zaczęła codziennie przychodzić do Filipa i tak właśnie stała się narkomanką. Jako narkomanka to wiedziała co robi, znacznie też po czasie zleniuchoława się w nauce się w nauce, ale na koniec roku wprawie zawsze miała dobre stopnie.
Nie chciała nikogo wciągać w świat narkotyków, wolała umierać sama. Miała ona wielką siłę woli, ale przez toczące się zdarzenia, znów zaczynała brać, aby zapomnieć o problemach.

To mniej więcej wszystko! Dziękujże mogę się pochwalić!
Widać, że zadarmo tej lektury nie przeczytałem!
6 3 6
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci