Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T16:24:25+01:00
Najlepiej ułóż równanie.

x - cena ołówka
x+0,95zł - cena zeszytu

x+x+0,95zł=2,75zł
2x=2,75-0,95
2x=1,8 /:2
x=0,9zł

0,9+0,95=1,85zł

1,85zł+0,9zł=2,75zł
Odp. Zeszyt kosztuje 1,85zł, a ołówek 0,90zł.

Pomogłam? Wduś gwiazdki na moim profilu, oceń mnie. ;) Dziękuję i pozdrawiam! ;)
8 5 8
2010-01-06T16:26:58+01:00
2,75-0,95=1,80 - Tyle by wynosiła kwota za ołowek i zeszyt jakby kosztowały tyle samo
Dzielimy 1,80 na 2 aby uzyskać cenę ołówka i cenę zeszytu pomniejszoną o 95 gr
1,80:2=0,90 To jest cena ołówka

0,90+0,95=1,85 To jest cena zeszytu
3 3 3
2010-01-06T16:28:01+01:00
X - cena zeszytu
x+95gr - cena ołówka
x+95gr+x= 2zł 75 gr
2x+95gr= 2zł 75 gr / -95 gr
2x=1zł 80 gr / :2
x=90gr

Czyli zeszyt kosztuje 90 gr a ołówk 1zł i 85 gr
3 3 3