1.Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80. Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera?

2. Klikogram winogron kosztuje 7,85 xł. Ile trzeba zapłacić za 45 dag tych winogron.?

3. Magda kupiła 0,45 kg białego sera po 7,80 zł za kilogram, 5 buek po 0,35 zł i dwa litry mleka po 1,95 zł. Czy 10 złotych wystarczy jej na zapłacenie za zakupy??

2

Odpowiedzi

2010-01-06T18:00:23+01:00
1) 19,80 *0,15=2,97
2)7,85*0.45=3,53
3)0,45*7,80=3,51
5*0,35=1,75
2*1,95=3,90
3,51+1,75+3,90=9,16
Odp.Starczy na zakupy. :)
1 5 1
2010-01-06T18:03:21+01:00
Zad1. 19.80*0.15=2.97

zad2 . 7.85 * 0.45=3.53

zad3. 7.80*0.45=3.51
5*0.35=1.75
2* 1.95=3.9
3.51+1.75+3.9=9.16
odp: 10 zł wystarczy na zakupy.
3 3 3