Dział : Ułamki dziesiętne ,, Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10,100,1000 . . .

Państwo Kowalscy kupili na rynku 10 kg cebuli po 0,57 zł za 1 kg . Przechodząc obok sklepu zauważyli , że 1 kg cebuli kosztuje tam 0,85 zł . Ile pieniędzy zaoszczędzili państwo Kowalscy ?

thx ;)

3

Odpowiedzi

2010-01-06T18:37:44+01:00
1 sklep
1 kg cebuli - 0,57 zł /kg
10 kg cebuli - ?
2 sklep
1 kg cebuli - 0,85 zł/kg
10 kg - cebuli ?

1 sklep : 10x0,57 zl = 5,70 zł

2 sklep: 10x0,85 zł = 8,50

8,50-5,70= 2,80 zł

Odp. Państwo Kowalscy zaoszczędzili 2,80 zł .
1 5 1
2010-01-06T18:51:04+01:00
0,57 zł * 10kg= 5,7 zł
0,85 zł * 10kg= 8,5zł
8,5zł- 5,7zł=2,8zł

Odp. Państwo Kowalscy zaoszczędzili 2,8 zł.
1 3 1
2010-01-06T22:19:49+01:00
10* 0.57 = 5.7

10* 0.85 = 8.5

8.5 - 5.7 = 2.8

Państwo Kowalscy zaoszczedzili 2.8 zł