Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T18:43:52+01:00
X-cena ryzy
5x - tyle kupiono

5x=62,5|/5
x=12,5 - tyle kosztuje jedna ryza

187,5/12,5=15 - tyle ryz można kupić za 187,5

20*12,5=250 - tyle kosztuje 20 ryz

Odp: Za 187,5 zł można kupić 15 ryz, a 20 ryz kosztuje 250 zł.

;)

2010-01-06T18:48:11+01:00
Za 187,50 zł można kupić 14 ryz tego papieru
20 ryz :
62,5 x 4 = 250

20 ryz tego papieru kosztuje 250 zł.