Do szkolnej stołówki kupiono 45,5 kg kapusty po 1,75 zł za kilogram,3,48 kg selera po 3,99 zł za kilogram,20kg marchewki po 0,85 zł za kilogram i 12,6 kg pietruszki po 1,05 zł za kilogram.Ile kosztują łącznie wszystkie zakupy?

Jak coś to wynik powinien wyjść 123,74 zł wiem bo mam odp w książce tylko nie wiem jakie działania zrobić;p pomocy!!

3

Odpowiedzi

2010-01-06T20:39:39+01:00
45,5 *1.75+3.48*3.99+20*0.82+12.6*1.05=79.63+13.88+17.00+13.23=123.74
2010-01-06T20:44:18+01:00
45,5*1,75+3,48*3,99+20*0,85+12,6*1,05≈79,63+13,88+17+13,23≈
≈123,74
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-06T20:49:51+01:00
45,5 × 1,75= 79,625 zł kapusta
3,48 × 3,99= 13,8852 zł seler
20 × 0,85= 17 zł marchewka
12,6 × 1,05 = 13,23 zł pietruszka

79,625+13,8852+17+13,23= 123,7402 ≈123,74 zł

odp. Łącznie trzeba zapłacić za całe zakupy 123,74 zł
4 5 4