Przygotuj przemówienie z okazji zakończenia nauki w gimnazjum. Napisz, co szczególnie ważnego dała Wam szkoła, jakie uczucia toważyszą Wam przy opuszczaniu jej murów, co będziecie wspominać najlepiej. Pamietaj o wyrażeniu wdzięczności i uznania pracownikom,ale unikaj banalnych sformułowań.
Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

2

Odpowiedzi

2010-01-06T21:27:33+01:00
Szanowne Grono Pedagogiczne, Rodzice, Koledzy, Koleżanki oraz wszyscy tutaj zgromadzeni !!

Jestem niezmiernie zaszczycona, że powierzono mi funkcję wygłoszenia przemówienia pożegnalnego. To już niestety ostatni dzień, kiedy gościmy w murach tej szkoły. Minęło trzy lata od chwili, kiedy pierwszy raz znaleźliśmy się w takim gronie. Trzy lata, podczas których dorastaliśmy, przeżywaliśmy pierwsze miłości i przyjaźnie, zdobywaliśmy wiedzę a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Dla wielu z nas okres spędzony w tej szkole był jednym z najważniejszych etapów w życiu, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci. Bowiem był to etap ciężkiej pracy, czasami porażek, bądź sukcesów. Każdy zdaje sobie sprawę z tego iż nie było łatwo.
Nasze sukcesy zawdzięczamy w głównej mierze nauczycielom, którzy pomimo braku dyscypliny z naszej strony, naprowadzili nas na dobrą drogę. „Do tych minionych dni będziemy jeszcze wracać nieraz jak do zamkniętych dawno drzwi, do ksiąg co się często otwiera” . Życie tak szybko mija, czas wartko płynie. Wielu z nas pamięta jeszcze pierwsze kroki w tej szkole, a już musimy się rozstać. Tak naprawdę „Nikt z nas nic nie musi udowadniać komukolwiek, cała rzecz w tym , czy to, co robiłeś, wykonałeś jak najlepiej umiałeś”. W sumie rzeczy to, kim się stajesz, jest ważniejsze od tego, co osiągasz...
Dziękujemy wszystkim nauczycielom za to, że byli zawsze obok nas, oni nas nauczali, motywowali, dbali o nas, o nasze dobro, bezpieczeństwo, edukację, byśmy mogli być kimś, abyśmy mogli z dumą powiedzieć: „ukończyłam Gimnazjum nr 2 w Leszczynach”.
Pamiętamy również, że poprzez naszą naukę, zaangażowanie, pilność, daliśmy powód do dumy niejednemu nauczycielowi. „ Najpewniejszym sposobem, by czuć się szczęśliwym , to sprawić, by ktoś inny był szczęśliwy”. Podczas dalszej nauki będziemy wspominać miło czas tutaj spędzony. Wielu z nas często zniechęcało się do dalszej walki, gdy ponosiło porażki. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy też swoje słabości. Pomimo tego „Nigdy nie poddawaj się, idź śmiało przez życie”. Niektórzy z nas niestety o tym zapominali.
Są też nasze ciemne strony. Nasz pobyt w tej szkole nie był łatwy dla naszych wychowawców i innych pracowników, ponieważ nie zawsze byliśmy idealni. Często sprawialiśmy im przykrość, przynosiliśmy wstyd, wpadaliśmy w kłopoty, uciekaliśmy z lekcji, arogancko się do nich odzywaliśmy. Nieraz nie wiedzieli jak sobie z nami poradzić i w ich oku zakręciła się łza. Teraz za to wszystko żałujemy. Jest nam okropnie wstyd za takie zachowanie. Przepraszamy.
Szkołę tworzą także uczniowie. Wśród nich byli też nasi przyjaciele, wrogowie i sympatie. Często służyli nam pomocą koleżeńską. Reprezentowali wspólnie nas jako szkołę i klasę. Motywowali, bronili, pocieszali, zasmucali, a nawet wpakowywali nas w kłopoty. W każdej klasie znalazł się przynajmniej jeden leser, który destruował lekcję i dbał o humor. Dziękujemy też wam, bez was było by nudno.
Cieszymy się, że opuszczamy tę szkołę, ponieważ czekają nas dwa miesiące odpoczynku, ale zaraz los rozwieje nas do innych szkół. Z pewnością nie raz zatęsknimy za klasą, szkołą, za nauczycielami, którzy wybaczali nam wszystko i byli jak rodzice. Czekają nas nowe wyzwania i nowi ludzie. Niech zatem start do naszego nowego etapu życia będzie jak najbardziej udany i trafny.
Kończąc te dość długie przemówienie chciałabym w imieniu moich rówieśników złożyć najszczersze podziękowania za cały trud włożony w nasze wychowanie i edukację, za dobrą radę, wsparcie i opiekę, wszystkim naszym nauczycielom, wychowawcom, całemu Gronu Pedagogicznemu, Dyrektorstwu, pracownikom tej szkoły oraz wszystkim którzy pojawili się na naszej drodze i służyli pomocą, oraz wam koleżanki i koledzy za te radosne chwile spędzone razem.
Na sam koniec życzę wam przyjaciele słonecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku. Niech wakacje będą spędzone w dobrym towarzystwie, a w nowej szkoły życzę powodzenia, sukcesów i wiary we własne siły.
Dziękuję za wysłuchanie.
42 3 42
2010-01-06T21:28:27+01:00
Drogie Koleżanki drodzy Koledzy! Szanowni Nauczyciele i Rodzice!

Chciałabym serdecznie powitać Was w ten słoneczny, czerwcowy dzień. W dzień, który dla wielu z Nas mimo uśmiechów na twarzach jest smutny. Nadszedł, bowiem czas pożegnania.
Zebraliśmy się tutaj, aby już po raz trzeci i niestety ostatni wspólnie zakończyć i podsumować rok szkolny.
Miniony rok obfitował w wiele radości, sukcesów i zwycięstw. Spowodowała to przede wszystkim nasza ciężka praca wydała owoce. Dzięki własnej silnej woli możemy pochwalić się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Lecz przecież nie tylko wiedza się liczy, ale też nauka o życiu, wychowanie, które uzyskaliśmy przez czas trwania nauki w gimnazjum. Wejdziemy do nowej szkoły bogaci w różne doświadczenia tak pomocne w życiu. Już raz musieliśmy przetrwać rozstanie z kolegami, zmianę nauczycieli, nowe otoczenie i teraz tez z pewnością sobie poradzimy, tym bardziej, że jesteśmy o trzy lata starsi, mądrzejsi, doroślejsi i dojrzalsi.

Po każdym końcu następuje nowy początek a więc, mimo iż dzisiaj kończymy gimnazjum, zamykamy kolejny rozdział w naszym życiu to także piszemy wstęp do następnego.
34 4 34