×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Na podstawie książki "Opowieść Wigilijna" C.Dickensa, napisz charakterystykę Ebenezera Scroog'a.

Temat zadania, można znaleźć na praktycznie każdym portalu ze ściągami,ale niestety moja pani też tam wchodzi, dlatego zależy mi na orginalnym i ładnym wypracowaniu.
1

Odpowiedzi

2010-01-07T08:20:32+00:00
Bohater powieści wigilijnj jest człowiekiem pozbawionym wszelkich uczuć .
Wydaje się ,że jego świat jest samotnią , w której domiunjego jego własane ego oraz mamona . Zresztą to jej jest podporządkowany bez reszty . W jego oczach liczą się tylko ci ludzie , którzy mają , posiadają , bogacą się . Gardzi ubóstwem , nędzą , nieszczęściem . Gromadzenie dóbr staje się jego obsesją . Nie tylko skąpi innym , lecz także sam oszczędza do przesady . Takiego Scrooge,a poznajemy na samym początku. Nie ma dla niego znaczenia rodzina ,święta są normalnym dniem , a może nawet gorszym , bo nie dają możliwości pomnażania mamony . Ze wstrętem postrzega radość , śmiech , zabawę .
Można powiedzieć ,że jest człowiekiem uzależnionym od pieniędzy .
Uwielbia je oglądać , liczyć , lecz tak naprawdę nie wie nawet do czego służą .
Kontakt z trzema duchami , retrospekcja własnego życia , obraz teraźniejszości widziany przez inny pryzmat , a także wizja samotnej przyszłości i śmierci , budzą w nim uczucia . Wydaje się ,że Scrooge zrozumiał ideę człowieczeństwa . Bo przecież nie tylko zauważył magię świąt , lecz dojrzał innych ludzi . Docenił ich sposób na życie , ich małe radości i wielkie troski .
Nie wiadomo , czy ten stan rzeczy spowodowany został stachem przed czekającą go przyszlością , czy specyfiką tych jednych świąt i zdarzeń im towarzysząych , czy też skruchą i odnalezieniem swojej tożsamości .
Scrooog z końcowego frgamentu powieści to inna osoba w tej samej powłoce cielesnej . Tyle ,że znajdująca radość w obcowaniu z innymi luźmi , skora do radowania się i czynienia dobra .
Pojął jak wiele radości daje mnożenie szczęścia , nie pieniędzy . Stał się piękniejszy , bo niezależnie od jego postawy na jego ustach zagościł uśmiech ,a z jego piersi zaczęły wydobywać się ciepłe i życzliwe słowa . Jego ręce stały się chętne do pomocy , co sprawiło ,że zyskał nowe życie .
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci