Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-07T11:02:27+01:00
Andrzej za 6,68 zł kupił 2 kg cukru po 1,99 za kilogram i trochę jabłek po 1,8 zł za kilogram.Ile Kg Jabłek kupił Andrzej

x ilość jabłek

2*1,99 + 1,8*x=6,68
3,98 +1,8x=6,68
1,8x=6,68-3,98
1,8x=2,7 /:1,8
x= 1,5
Andrzej kupił 1,5 kg jabłek
2010-01-07T11:04:55+01:00
2*1,199+x1,8=6,68
1,8x=6,68-3,98
1,8x=2,7
x=1,5

kupił 1,5kg jabłek po 1,80
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T11:09:37+01:00
Dane :
1/ cena zakupów - 6,68
2/ cena 1kg cukru -1,99zł,-
3/ ilośc kupionego cukru - 2kg
4/ cena zakupinych jabłek - 1,8zł,-
5/ ilość zakupionych jabłek - X

2x1,99+X x 1,8=6,68
1,8X= 6,68 - 3,98
X= 2,7 :1,8
X= 1,5

Odp : Andrzej kupił 1,5 kg jabłek
1 5 1