Zad.1 W paczce są 3 kg jabłek. Za paczkę zapłacono 8 zł. Ile kosztuje 1 kg tych jabłek ?

Zad.2 Ile kosztuje o,26 kg sernika, jeśli 1 kg kossztuje 14,60 zł ?

Zad.3 Plecak kosztuje 26 zł. Cenę obniżono o 2/3 ceny ! Ile kosztuje ten plecak po obniżce ?

Zad.4 W pewnym kantorze za 100 dolarów amerykańskich trzeba zapłacić 340,67 zł. Ile złotych trzeba zapłacić za 55 dolarów ?

Bardzo proszę o szybkie rozwiązanie !!!!
BŁAGAM !!! ;P ;P ;p ;P

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T18:13:52+01:00
Zad 1.
3kg -> 8 zl
1kg -> X
3x=8 / : 3
x= 8/3 = ok 2,66 zl :)
ODP: 1KG KOSZTUJE 2,66 ZL.

zad 2.
1kg -> 14,60zl
0,26kg -> X
X= 14,6 ∧ 0,26 = ok 3,8 zl
Odp: 0,26kg sernika kosztuje 3,8 zl okolo

zad 3.
a-poczatkowa cena
b-cena nowa, po obniżce
a=26
Obizono o dwie trzecie, czyli nowa cena (b) stanowi jedna trzecia starej ceny (a)
b=1/3 razy 26 = 8,6 zl
b=8,6zl
Odp: Nowa cena plecaka to 8,6 zl.

zad 4.
100 dolarów kosztuje -> 340,67
55 dolarow kosztuje -> X
100x=18736,85 / : 100
x= 187,4 (okolo)
Odp: Za 55 dolarow trzeba zaplacic 187,4 zl ok.
2010-01-07T18:16:14+01:00
1)
proporcje
3 kg------------8zł
1kg-------------x zł

1*8/3
odp:1 kg kosztuje 2,66zł(odp)

2)
proporcje

0,26*14,60/1=3,796(odp)
1 kg------------14,60
0,26g------------x

3)
proporcje

2*26/3=17,33
26------------3
x-------------2

26-17,33=8,66 zł(odp)

4)
proporcje

55*340,64/100=187,352(odp)
100-----------------340,64
55------------------x