×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Opisz wierzenia starozytnych rzymian przed powstaniem chrzescijanstwa

krotko ma byc!!

odpowiedz,w jaki sposob zorganizowani byli pierwsi chrzescijanie
krotko
2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T19:12:32+00:00
1. u rzymian popularne były bóstwa opiekuńcze,pózniej przejęli od greków wierzenia ale nadali im swoje imiona np. Zeus-Jowisz.,Ares-Mars
2.W odróżnieniu od innych starożytnych religii chrześcijaństwo posiadało dość luźne stosunki między wiernymi i kapłanami. Wyznawcy Chrystusa na terenie jednego miasta tworzyli podstawową komórkę nowej religii, Kościół. Kierował nim wybrany przez wiernych biskup. Do jego zadań należało nauczanie wiernych, udzielanie im chrztu, sprawowanie Eucharystii. On organizował pomoc dla wiernych, chorych, wdów i sierot. Działalność filantropijna był a bowiem przedmiotem szczególnej troski i źródłem wielkiej siły Kościoła. Gminy chrześcijańskie utrzymywały ze sobą częste kontakty, radziły się w trudnych sprawach, zawiadamiały o zaistniałych faktach.
31 2 31
2010-01-07T22:10:42+00:00
Na początku Kościół składał się z małych gmin zakładanych w miastach imperium przez wędrownych kaznodziejów. Pierwszymi z nich byli apostołowie- św Piotr i Paweł. Na czele gminy stał biskup wybierany przez wiernych, a później przez innych biskupów. Wraz z rozwojem gmin biskupi stali się zwierzchnikami duchowymi wiernych i kapłanów, wykształciło się niższe duchowieństwo pomagające biskupom w służbie bożej i zadaniach duszpasterskich. Rozrost Kościoła wymusił powstanie struktur ponad gminami- biskupi większych i ważniejszych miast imperium podporządkowali sobie okolicznych biskupów, czyniąc ich surfagami czyli pomocnikami. Stąd wzięła się godność arcybiskupa i instytucja metropolii kościelne- samodzielnej jednostki obejmującej wiele diecezji, kierowanych przez biskupów pomocniczych.
55 3 55
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci