×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Rozważ w formacie rozprawki pyt,,akcja pod arsenałem-zwyciestwo czy porażka Buków" chodzi o kaminie na szaniec

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-08T17:24:21+00:00
Akcja pod Arsenałem-zwycięstwo czy porażka Buków? Zapewne większość osób po przeczytaniu książki Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec" zadaje sobie powyższe pytanie. Tak więc moim zdaniem akcja pod Arsenałem, która rozgrywa się w czasie II wojny światowej, zdecydowanie nie jest porażką, lecz zwycięstwem.
Jednym z argumentów świadczącym o słuszności wysuniętej przeze mnie tezy jest to, że akcja, mimo wielu trudności, powiodła się. Planem było to, aby uwolnić Rudego i tak też się stało, ale przy okazji uwolniono również innych więźniów znajdujących się wraz z Rudym w więźniarce.
Kolejnym sukcesem akcji było podniesienie mieszkańców stolicy na duchu, pokazanie im, że wśród zła panującego podczas wojny, są ludzie, którzy dowodzą o przjaźni, braterstwie, solidarności, i lojalności.
Mimo, że Rudy po niedługim czasie, bo w tym samym dniu, w którym został uwolniony z rąk Gestapowców, zmarł, to jednak umierał wśród przyjaciół i bliskich.

Podczas akcji chłopcy pokazali , że potrafią improwizować , radzić sobie w nieprzewidywalnych sytuacjach. Alek pokazał to , gdy Niemcy zaatakowali jego oddział.
Reasumując wyżej wymienione argumenty, potwierdzam swoją teze, na temat tego, że akcja była ogromnym sukcesem w dziejach II wojny światowej. Takie zaangażowanie w uwolnienie przyjaciela ukazuje nam prawdziwe znaczenie słowa przyjaźń i patiotyzm.
2 4 2
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci