Hej
napiszcie mi informacje na temat święta trzech króli możecie używać różnych żródeł tylko nie kopiować(nie spisywać cięgiem) daje wszystkie moje punkty i praca ma zając przynajmniej kartkę z zeszytu
z góry thx dam najlepszą :)

3

Odpowiedzi

2010-01-07T20:42:05+01:00
Trzej Królowie- Kacper,Melchior i Baltazar,trzej mędrcy ze wschodu,którzy udali się do miasta Betlejem aby oddać pokłon Jezusowi.Wyruszyli oni z miasta Kaszan.Prowadziła ich tzw.Gwiazda Betlejemska.Nieśli ze sobą trzy dary dla Jezusa Chrystusa:złoto,kadzidło oraz mirrę.W Betlejem otrzymali wskazówkę,aby nie wracali do Heroda.W Polsce to święto odbywa się 6 stycznia.Mam nadzieję,że pomogłam.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-07T20:44:20+01:00
Trzech Króli to święto obchodzone przez Chrześcijan 6 stycznia. Inna jego nazwa to Święto Objawienia Pańskiego. Upamiętnia ono przyjazd Mędrców ze wschodu do Nowo narodzonego Jezusa w Betlejem.
Tego dnia kapłani na pamiątrkę darow trzech króli poświęcają krede i kadzidło. Kredą piszemy na drzwiach domów litery K+M+B= <rok> co symbolizuje pierwsze imiona Kacpra Melchiora i Baltazara. Zaś kadzidło zapalamy w domu aby cały mógł cieszyć się jego zapachem. Święto to jest jednym z niewielu świąt nakazanych, ktróe obchodzimy w dzień powszedni. Katolicy powinni w ten dzień uczestniczyć w mszy świętej i powstrzymywac się od prac niekoniecznych.

Moze nie na całą stronę ale mam nadzieję ze chociaz troszkę pomogłam;)
3 5 3
2010-01-07T21:19:05+01:00
K+B+M znak ten wypisuje sie na drzwiach mieszkan kreda poswiecona w Uroczystosc Trzech Króli w celu uproszenia blogoslawinstwa Bozego w danym roku . Po inicjałąch pisze sie cyfre danego roku.odnosi sie do inimon trzech kroli KACPRA,MELCHIORA<BALTAZARA, ktorzy przyszli ze wschodu oddac poklon Dzieciatku Jezus i wiąże sie z łacinskimmi slowami: CHRISTUS MANSIONEM BENEDICAT- niech Chrystus blogoslawi ten dom. oznacza to takze iz w tym domu mieszkja chrzescijanie. Świeto trzech króli obchodzone jest 6 stycznia.
inna nazwa tego swieta to Świeto Objawienia Panskiego.

to moja notatka z zeszytu:)