Odpowiedzi

2010-01-07T20:45:39+01:00
2010-01-07T20:46:39+01:00
3+2=5kg= waga mieszanki
2x= cena 1kg ciastek czekoladowych
3x+2×2x=3x+4x=7x=wartość zmieszanych cukierków
7x:5kg=1,4x
odp. cena 1kg mieszanki wynosiła 1,4x
2 5 2
2010-01-07T20:51:05+01:00
3kg po 1zł
2kg po 2zł

razem 5kg ciastek kosztuje 3*1zł + 2* 2 zł = 3+4=7zł za 5kg

teraz proporcja

5kg - 7zł
1kg - xzł

i na krzyż

5kg * xzł = 1kg * 7zł
xzł = 1kg * 7zł / 5kg
x=7/5zł
x=1,40
2 3 2