Odpowiedzi

2010-01-07T21:55:07+01:00
4kg * 4,5 zł = 18 zł
4,5 zł ---- 100%
x zł ------ 20%
x= (4,5 * 20%): 100% = 0,9 zł

4,5 - 0,9= 3,6 zł - cena cukierków tańszych o 20 %
18 zł : 3,6 zł= 5kg
odp: Za tę samą kwotę kupimy 5 kg cukierków tańszych o 20 % od drugich.
:))))))))))
2010-01-07T21:55:17+01:00
X- kasa za cukierki
y- liczba kg tańszych cukierków

4*4,5=x
x=18

18/(80%*4,5)=y
18/3,6=y
y=18/3,6
y=5

Odp. Za tę samą kwotę co za 4 kg cukierków po 4,5 zł kupimy 5 kg cukierków tańszych o 20%.
2010-01-07T22:02:04+01:00
4.5×4=18
20% z 18=20/100×18/1=3.6
3.6-kg cukierków18÷3.6=5
Odp. można kupić 5 kg cukierków za tę samą kwotę