26 uczniów klasy gimnazjalnej postanowił wybrać się na 4-dniową wycieczkę z 3 noclegami.Trasa przejazdu wynosiła łącznie 600 km.W biurze turystycznym uczniowie otrzymali następujące propozycje: -cena jednego noclegu 25 zł od osoby -wyżywienie w ciągu 1 dnia (śniadanie,obiad i kolacja) 30zł od osoby -bilety wejściowe do muzeum i przewodnik grupy dla całej wycieczki 1200zł -cena 1 km przejazdu autokarem 2,50zł Oblicz łączny koszt wycieczki dla całaj grupy jeśli 1 dnia uczniowie mają zamiar skorzystać tylko z obiadu i kolacji, czwartego dnia tylko za śniadania.Oblicz koszt wycieczki na jednego ucznia.

2

Odpowiedzi

2010-01-08T18:10:15+01:00
2010-01-08T18:20:45+01:00
3*25zł=75zł -cena noclegu dla 1 osoby
3* 30 zł.=90 zł- cena za wyżywienie dla 1 osoby
1200zł : 26= 46,15zł- cena za przewodnika dla 1 osoby
600km * 2,5zł= 1500- cena przejazdu dla 1 osoby
75 zł+ 90zł +46,15zł + 1500zł=1711,15- łączna cena wycieczki dla jednej osoby
1 5 1